Prohlášení o přístupnosti

Home » Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Základní škola Brno, Vejrostova 1, příspěvková organizace se zavazuje k zpřístupnění své webové stránky v souladu se zákonem 99/2019 Sb. Zákon o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na webovou stránku školy na adrese www.vejrostova.cz

Struktura informací

Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML 5, pomocí kaskádových stylů CSS. Web je tak možné používat na různých výstupních zařízeních. Všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma.

Některé prvky pro zvýšení uživatelského komfortu využívají JavaScript. Odkazy v textu jsou vyznačeny podtržením, tak aby bylo zřejmé, že jde o odkaz.

Stav souladu

Webové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže.

Informace prezentované v jiných formátech

Některé informace na těchto webových stránkách jsou dostupné v newebových formátech, a to zejména tam, kde je to vhodné vzhledem k jejich rozsahu nebo složitému formátování. Dále v jsou v těchto formátech prezentovány informace, u kterých se předpokládá časté stahování souboru a následná práce se souborem v off-line režimu.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader, případně lze doinstalovat doplněk přímo do webového prohlížeče.
  • DOC(X), XLS(X), PPT(X) – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.

Kontakt na administrátorku webu

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodného podezření, že webová stránka nesplňuje požadavky par. 4 a 5, můžete psát na adresu helena.balcarova@vejrostova.cz