AKCE A SOUTĚŽE PRVNÍHO STUPNĚ

Home » I. stupeň » AKCE A SOUTĚŽE PRVNÍHO STUPNĚ

Uspávání broučků 

Možná jste večer 1. listopadu potkali v okolí školy „broučky“ – prvňáčky, kteří vyzbrojeni lucerničkami plnili zajímavé úkoly. To si děti ze 4. A připravily stanoviště s úkoly pro své menší kamarády z 1. A.  

Bylo milé pozorovat čtvrťáky, kteří převzali roli starších a zkušenějších, jak vysvětlují, podporují a také pomáhají svým mladším spolužákům.  Mnohdy se tak i menší lumpík stává zodpovědným učitelem. Na závěr jsme si všichni spolu díky úžasným rodičům, kteří nám připravili ohniště, společně opekli špekáčky.  

Jelikož v programu Začít spolu podporujeme spolupráci mezi jednotlivými ročníky, ale i spolupráci s rodinou, snažíme se o pravidelné potkávání i sdílení. Právě na takovýchto akcích mají možnost rodiče poznat kamarády svého dítěte, ale často i jeho celou rodinu. Díky tomu se nám daří vytvořit spolupracující komunitu s jedním důležitým cílem a to úspěšné vzdělávání dětí.

Mgr. Olga Novotná


Halloween

Jako strašidýlka jsme se sešli v den, který dávní Keltové oslavovali jako magický, jelikož duše zemřelých mohly podle jejich legendy  chodit po zemi.

V některých třídách se dlabaly dýně, v jiných ve šili a vycpávali duchové, počítaly se počty papírových pavouků, černých koček, anebo jsme si vyhledávali  a sdělovali co nejvíce informací k tomuto svátku. Myslím, že si každý našel to svoje a zájemci se mohli vyfotit ve 2 fotokoutcích, které pro nás na chodbách připravili žáci  osmých tříd.

Mgr. Nela Jílková


Přivítání prvňáků 

V rámci budování bezpečného klimatu školy a podpory sounáležitosti, jsme uspořádali na začátku školního roku přivítání pro prvňáčky. 

Děti ze všech tříd Začít spolu se sešly na školním hřišti, zde jsme vytvořili velký kruh, v jehož centru stáli právě naši noví prvňáci. Každé z dětí dostalo kousek stužky a fixu, úkolem dětí bylo vzájemně se potkávat s dětmi, které se neznají, seznámit se, zeptat se na něco, co je na kamarádech zajímá. Za odpověď si pak mezi sebou vyměnily písmenka ze svého jména a napsaly si je na stužku. 

Na závěr jsme stužky se jmény všech dětí a učitelů, zavěsili na společný kruh vyjadřující naši propojenost. Abychom nezapomněli, že jsme „začali spolu“ a že k sobě patříme, pověsili jsme kruh ke vstupu do přístavby školy. 

Vyučující Začít spolu


Korfbal

Po dvouleté covidové pauze mohl letos opět proběhnout turnaj 4. a 5. tříd v korfbalu.

26. dubna si každý tým ve své barvě vyzkoušel hbitost a rychlost na hřišti i pod košem a opět zvítězila týmová spolupráce. Nejvíce nastřílených košů se podařilo Albertu Janíkovi z 5.třídy a Marku Krulovi ze 4. třídy. Vítězné týmy nás budou reprezentovat v červnu na hřišti ZŠ – Laštůvkové.

Výsledky:

 1. místo – 5.C, 4.C
 2. místo – 5.A, 4.A
 3. místo – 5.D, 4.D
 4. místo – 5.B, 4.B

Mgr. Nela Jílková


Lušťovky

V  úterý   19. dubna   se na 1. stupni  uskutečnila  soutěž  LUŠŤOVKY. S  křížovkami  a  rébusy  přišlo zápolit 42 malých     i větších luštitelů. Všichni luštili s velikým nasazením a tak není divu, že odcházeli s dobrým pocitem, kolik tajenek letos pokořili.

V  kategorii 1. třídy:

 1. místo – Patrik  Kalabis, 24,5 bodů
 2. místo – Eduard  Kozák, 23 bodů
 3. místo – Julie  Hudcová, 22,5 bodů

V  kategorii 2. a 3. třídy:

 1. místo – Nikola  Mrkosová, 60 bodů
 2. místo – David  Koláček, 37 bodů
 3. místo – Tobiáš  Zábrša, 28,5 bodů

V kategorii 4. a 5. třídy:

 1. místo – Tomáš  Kment, 60 bodů
 2. místo – Daniela  Milotínská, 59 bodů
 3. místo – Alena  Ošlejšková, 58 bodů

Mgr. Nela Jílková, Mgr. Kateřina Zábršová


Recitační soutěž 2022

Dne 12. 4. 2022 proběhlo na 1. stupni školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo celkem 32 soutěžících ve třech soutěžních kategoriích.

Obrovská pochvala patří všem, kteří se na recitační soutěž připravovali, nebáli se předstoupit před diváky a porotu, a svým výkonem potěšili všechny přítomné posluchače.

Všem recitátorům děkujeme za účast, výhercům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

I. kategorie:

 1. místo: Kryštof Kejík
 2. místo: Kristián Komárek
 3. místo: Jindřich Musil

II. kategorie:

 1. místo: Barbora Krejčová
 2. místo: Marie Šilberská
 3. místo: Ondřej Michalčík

III. kategorie:

 1. místo: Stela Válková
 2. místo: Stela Hlaváčková
 3. místo: Nikol Hanáková

Mgr. Romana Ondříková, Mgr. Jaroslava Kotalová, Mgr. Kateřina Zábršová

Mgr. Nela Jílková