ZÁJMOVÁ ČINNOST

Home » SLUŽBY » ZÁJMOVÁ ČINNOST

Jak se stát ředitelem za půl roku

Píše se 12. duben 2019 večer a moje žena mi říká: „Zítra má Hanička ten závod“.
„Jaký závod?“, odpovím udiveně. –  „No přece ten turistický a ty tam jdeš taky, potřebujeme doplnit tým.“ – „Aha, tak to bych se měl asi podívat na ty kartičky…“. A tak to vše začalo. Ráno jsem se dostavil na svůj první turistický závod v Brně-Kníničkách. 

Na místě mě nejdříve zaskočila informace, že budu potřebovat buzolu a že závod obsahuje jakési azimuty. Během čekání na start mě mí spoluzávodníci z oddílu doučili uzly a určování azimutů. Hříčka osudu chtěla, abych v tomto turistickém závodě (přes mraky chyb a s půjčenou buzolou) skončil na třetím místě. Nominoval jsem se tak (i se svou dcerou) na závody Českého poháru. Už jako člen oddílu SKP Kometa Brno, TOM 441 jsem vyrazil na závody do Pacova, Bílovce a Kralovic, a to jako závodník, otec i doprovod dalších úspěšných dětí našeho oddílu, který pracuje jako kroužek ŠD pod vedením Lenky Slabákové při ZŠ Vejrostova Brno-Bystrc. Závody Českého poháru mne velmi nadchly svojí atmosférou a pojetím, a to i navzdory tomu, že jsem na nejlepší muže nestačil. Na mistrovství ČR už jsme vyjeli jako celá rodina, jednak abychom podpořili dceru a nově taky syna, který si závod vyzkoušel v kategorii open. Kolotoč závodů utnulo léto, ale nadšení zůstalo. Vytvořil jsem pro oddíl webové stránky a už jsem věděl, že v září nemůžu chybět ani v Děčíně na TZ smíšených dvojic. A je tu, nová sezóna 2020!  Po všech celostátních zkušenostech přišel v říjnu opět krajský pohár v Brně-Kníničkách. Ano, tam kde to před půlrokem vše začalo. V konkurenci nováčků jsem již jako „zkušený matador“ obsadil první místo. A první myšlenka, která mě po chvíli napadla, byla: „To teď půlroku už nebude žádný závod?“ Přišlo mi to líto hlavně kvůli dětem z našeho oddílu, protože na nich bylo vidět nejvíce, jak je závody moc baví.

Řešení na sebe nenechalo dlouho čekat: uspořádat závod vlastní!  Půlroku po mém seznámení s tímto krásným sportem se tak ze mě stal ředitel místního turistického závodu. Po několikatýdenních přípravách a za pomoci mnoha dalších lidí se závod opravdu uskutečnil. Sešli jsme se 30. listopadu 2019 v krásném parku v Brně-Bystrci. Park tak na půl dne ožil mladými závodníky a já jsem si po doběhnutí posledního účastníka oddechl, že vše dobře dopadlo a mám to za sebou. Jaké další zážitky s turistickým závodem asi přinese rok 2020? 

Radomír Uhlíř
Nabídka kroužků bude dále upřesněna.

Kroužky jiných organizací budou otevřeny, pokud se přihlásí dostatečný počet dětí. Jednotlivé organizace si nábor provádí ve třídách samy.