AKCE

Home » DRUŽINA » AKCE

Výtvarná soutěž na ZŠ Labská 

V květnu jsme si vyzkoušeli tak trochu jiný typ výtvarné soutěže. Soutěž pořádala ZŠ Labská a vyhlášená témata zněla “Putování s kometou” a “ Moje oblíbené Brno” pro mladší kategorii.  Pro starší kategorii “Kometa, cesta za úspěchem” a “Brno, město minulosti”.  

V čem tedy byla tato soutěž jiná? Každá škola mohla poslat jen jednoho zástupce z ročníku a děti výkresy tvořily přímo na ZŠ Labská v dopoledních hodinách. A výsledky se dozvěděli vzápětí.  

Přestože počet pěti škol, tedy cca 24 dětí, se jeví jako malý, konkurence byla značná. U dětí panovala dobrá nálada při kreslení i při hraní her ve volných chvílích. A radost veliká přišla na závěr, krásné druhé místo ve starší kategorii získala Barbora Konečná z 5.B. za portrét brněnského vědce Řehoře Jana Mendela.

Renata Střížová


12. ročník taneční soutěže

Poslední dubnový týden byl ve znamení taneční soutěže, která se u dětí těší veliké oblibě. Jak už je zvykem, některé taneční skupiny začínají nacvičovat už na podzim, jiné dolaďují choreografii na poslední chvíli. Nakonec jsme ve 12. ročníku taneční soutěže shlédli 15 krásných vystoupení. Co ale je zajímavější, že tančilo 96 dětí, z toho i 10 chlapců. Všichni doladili svoji image do posledního detailu a páteční odpoledne jsme si v tělocvičně užili všichni, soutěžící i diváci. 

A jak dopadlo hlasování diváků? 

 • 1.místo získala chlapecká taneční skupina ve složení 4.D a 2.B s tancem Fortnite song společně s loňskými vítězkami z 5.B a 3.C s mixem písní. 
 • 2.místo získala 2.D na hit Sofia. 
 • 3. místo si rozdělily tři taneční skupiny: 3.C + 5.B tančící na Remix  
 • 3.A s Just Gold 
 • 4.D s Remedy

A porota to viděla takto: 

 • Fortnite1. místo – Fortnite song 4.D a 2.B 
 • 2. místo – Lollipop 2.C 
 • 3. místo -Remedy 4.D 

A už teď se těšíme na další ročník!

Renata Střížová


 Jarní akce v ŠD

Ve středu 10. dubna jsme se zúčastnili plavecké soutěže. Soutěžily děti druhých, třetích a čtvrtých ročníků. Za dívky druhačky získala krásné
první místoVerunka Rosenkrancová.
Za čtvrťačky nás úspěšně reprezentovala ziskem
třetího místa Pavlínka Prokešová.
Ve smíšené štafetě získaly naše děti třetí místo.
V současné době vrcholí přípravy na Velikonoční jarmark, který proběhne v pondělí 15. dubna (16 – 18 hod.) v prostorách školní jídelny.
Ve všech odděleních probíhá příprava na taneční soutěž, která se bude konat v pátek 26. dubna v tělocvičně školy.

Některá oddělení se zapojila do akce ,,Komiksové čtení“ – práce našich dětí a dětí i z obvodních školních družin budou vystaveny v cukrárně Smile od 27. 4.

Začátkem května proběhne příprava a závod v atletickém trojboji a jeho vítězové nás budou reprezentovat 22. května na našem školním hřišti, kde se uskuteční obvodní atletický trojboj školních družin.

Na pátek 30. května máme v plánu pozvánku do cirkusu LEGRANDO, který se svým malým šapitem zavítá na naše školní hřiště.

Během června nabízíme v některých oddělení výlet na zámek do Rosic, kde proběhne kostýmovaná  prohlídka zámku, shlédnutí divadelního představení a návštěva tvořivé dílny.
Nyní zjišťujeme zájem o akci Bezpečné prázdniny – návštěva dopravního hřiště při ZŠ Pastviny v MČ Komín ve spolupráci s organizací AMAVET, která se bude konat v týdnu od 17. června.

Zuzana Tuzová, vedoucí vychovatelka


Kroužek Turistický závod

V sobotu 13.4.2019 se v Kníničkách konalo Mistrovství kraje v turistickém závodě. Přestože panovalo velmi chladné počasí, přišlo 13 dětí z kroužku pod vedením p. vychovatelky Lenky Slabákové a reprezentovalo oddíl SKP Kometa Brno. I když měly velmi tvrdou konkurenci zkušených závodníků převážně z pořádajícího oddílu, vybojovaly si některé děti i jejich rodiče postup na závody Českého poháru:

 • Nejmladší žákyně : Hana Uhlířová 2.A – 2.místo
 • Klára Tuzová (4.tř.) – 4.místo
 • Nejmladší žáci : Vojtěch Tuza ( 2.tř.) – 4.místo
 • Štěpán Kaller 3.D – 6.místo
 • Muži B : Radomír Uhlíř – 3.místo
 • Ženy B : Lenka Slabáková – 1.místo
 • Další umístění bez postupu : Marie Ondráčková 3.D – 5.místo
 • Klára Konečná 3.D – 6.místo
 • Eva Květoňová 5.B – 7.místo
 • Tomáš Hitra 1.D – 7.místo
 • Jakub Koláček 2.A – 8.místo
 • Radim Horák 1.D – 9.místo
 • Ronja Ondráčková 1.D – 9.míst

Všem zúčastněným blahopřejeme a přejeme postupujícím hodně štěstí na pohárových závodech.

Ostatní děti se budou pilně procvičovat i přes léto, aby byly připraveny na další závody v příští sezóně 6.10.2019.

Za kolektiv školní družiny L.Slabáková


Turnaj v Dámě

V pátek 5. dubna jsme odehráli 11. ročník Turnaje ve stolní hře Dáma za mladší kategorii.
Turnaje se zúčastnilo 8 dětí z prvních tříd a 8 dětí z druhých tříd.
                                  Celkové pořadí: 1. místo Tomáš Zídek z 2. D
                                                             2. místo Tomáš Hitra z 1. D
                                                             3. místo Matyáš Urban z 2. D
 
O týden později se sešli hráči za starší kategorii. Turnaje se zúčastnilo 12 dětí.
                                  Celkové pořadí: 1. místo Jaromír Vetchý ze 4. B
                                                             2. místo Jiří Létal z 3. C
                                                             3. místo Barbora Buryšková ze 4. D
Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme vítězům. Prokázali připravenost a herní um.

Zuzana Tuzová


Úspěch ZŠ Vejrostova 1 ve výtvarné soutěži školních družin

Naše děti se již tradičně zapojily do výtvarné soutěže školních družin, které pořádá ZŠ Elišky Přemyslovny v Brně. Letošní téma „Voda, les a louka“ při tvoření poskytlo možnost využití vlastní fantazie i využití různých výtvarných technik.  Z naší školní družiny se do soutěže se zapojilo celkem pět kolektivů i několik dětí se svými  individuálními pracemi. 
Opět se ukázalo, že v kolektivu je síla. První místo v mladší kategorii si odnesly děti z 2. B – oddělení Lvíčata – Prostírání na piknik. Ve starší kategorii získal 1. místo kolektiv dětí 3. A s prací Jaro přichází. A naši nejmladší z 1. B vybojovali třetí místo s Květinovou řekou. V konkurenci 99 výtvarných prací z celkem 11 zapojených brněnských škol jsme uspěli.
Společně jsme se zúčastnili slavnostní vernisáže s předáním cen vítězům, divadelním představením a následným, tolik oblíbeným rautem .
Po skončení vernisáže budou úspěšná výtvarná díla vystavena na naší škole.Renata Střížová


Pěvecká soutěž – Bystrcký slavík

Dne 25. 1. 2019 proběhla v naší ŠD pěvecká soutěž Slavík. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 1. – 2. ročník (mladší kat.)a 3. – 5. ročník (starší kat.).
V mladší kategorii se soutěže zúčastnilo 20 a ve starší 15 dětí.
Mladší děti si většinou vybraly lidovou píseň, u starších se žánry už více střídaly. Interpretace byly různé kvality, ale všem účastníkům patří pochvala za snahu při přípravě a odvahu vystoupit před velkým publikem.
Vystoupení hodnotila porota složená z vychovatelů školní družiny a v mladší kategorii také z vybraných starších žáků. Zvlášť byli hodnoceni chlapci a zvlášť děvčata. Je možné, že ne všichni byli za jedno s hodnocením poroty, ale jako u každého umění neexistuje ani v pěvecké jednoznačný výsledek. Každý z nás má jiný vkus.
Soutěž zajímavě zpestřila program ŠD a dětem se líbila.

Beáta Singerová 


Turnaj v pexesu

Ve čtvrtek 26. ledna se konal 1. ročník družinového turnaje v pexesu pro žáky prvních a druhých tříd. Této akce se celkem se zúčastnilo 16 vybraných hráčů. Jednotliví hráči byli spravedlivě rozlosováni a s pexesem dle vlastního výběru si ve dvojicích našli místo, kde začali hrát. Všechny zápasy byly plné napětí a často i legrace. Postupně se výběr zužoval až do samotného finále. Poděkovat a pochválit chceme všechny, kteří se zúčastnili a i když nevyhráli, odnesli si domů nové pexeso, diplom a sladkou odměnu a hlavně nové zkušenosti a zážitky. Z prvńáčků byl nejúspěšnějším hráčem Honzík V. z 1.C., který bojoval velmi statečně a dařilo se mu porazit i druháky. Samotné finále patřilo Lili K. z 2. C a Víťovi P. z 2. B, který všem dokázal, že je nejlepším hráčem tohoto turnaje. Moc gratulujeme všem hráčům a hráčkám a už teď se těšíme na druhý ročník, který proběhne příští rok.

Ivana Zouharová 


 Z pohádky do pohádky

I letos se v předvánočním čase konala už tradiční hra po škole s názvem „Z pohádky do pohádky“.

Tentokrát s velikým zájmem starších dětí o to být těmi „vedoucími“ u jednoho ze třinácti úkolů. A těm patří poděkování za zvládnutí všech prvňáčků i druháků, předčítání mnohdky dlouhých hádanek a v neposlední čadě rozdávání razítek.
Mladší děti v naší škole už nezabloudily a většinou zvládly všech třináct pohádkových úkolů – přebírání hrachu, střelba na obludu či přimalování čerta do pekla.

Renata Střížová


Mikulášské představení

Každoročně naše ŠD navštíví na den, kdy chodí Mikuláš nějaké pěkné pohádkové představení.
Jinak to nebylo ani letos a tak jsme oslovili několik divadelních souborů. Nakonec jsme vybrali divadlo NAVĚTVI, kterého program nás nejvíce zaujal.

A tak nastal den D a 5.12.2018 ve 14:00hod se celá naše školní družina v počtu 242 dětí zúčastnila divadelního představení – Hlídali jsme Ježíška.
Tradiční Vánoční příběh netradičním pohledem – očima Oslíka a Volka, ve kterém zaznělo i několik písniček, se dětem moc líbil a úplně je vtáhnul do děje. Navodil tak krásnou Vánoční atmosféru a všechny děti si to moc užily.
Myslím, že jsme vybrali dobře a už teď se těšíme na příští rok.


Výtvarná soutěž „Haló, haló, proč je koček málo?“

Letošní ročník celodružinové výtvarné soutěže pod názvem „Haló, haló, proč je koček málo?“ byl pro mne velkým překvapením. Nejenom, že bylo odevzdáno přes 150 výkresů, ale hodně malých výtvarníků se pustilo i do většího formátu a různorodých výtvarných technik. A hlavně tato soutěž opět splnila jeden ze svých cílů.

Ukázalo se, že tu máme velice talentované děti, které když chtějí, tak opravdu umí. Vybrat výherce bylo tedy velice těžké. Někdy zaujal kočičí výraz, jindy výtvarné zpracování. Vítězové byli odměněni ve dvou kategoriích – 1. a 2. třída / 3. až 5. třída.

V každé kategorii si diplom a peněženku s kočičkou na památku odneslo 30 děvčat. Zvláště ve starší kategorii se sešla opravdu mistrovská díla. Napříč oběmi kategoriemi se umístili i chlapci, těch však celkem bylo pouze 11. I to ale můžeme považovat za úspěch a patří jim velká gratulace!

Kočičky nám v současné době zdobí prostory školy a jelikož se jedna z našich družinových místností jmenuje „U pejska a kočičky“, určitě si i v budoucnu své umístění najdou.

Všem oceněným ještě jednou tedy blahopřeji a přeji hodně úspěchů v dalším tvoření!

Renata Střížová


Spolupráce s místní pobočkou KJM

Po roční odmlce /rekonstrukce/ jsme se opět vrátili do pobočky městské 
Knihovny Jiřího Mahena na Vondrákově ulici – kde se konalo slavnostní pasování prvňáčků na rytíře knih a čtenáře knihovny  v rámci projektu „ Poprvé do školy – poprvé do knihovny„. Pasování proběhlo ve dnech 4. a 10. října 2018 a zúčastnily se téměř všechny děti z 1. tříd. Samotné pasování v knihovně bylo moc příjemné – paní knihovnice byly převlečené za královnu a šaška a děti do rytířského stavu pasoval král – pan starosta Tomáš Kratochvíl. Všem se nám akce moc líbila. V průběhu školního roku pak spolupracujeme s místní knihovnou díky nabízeným výchovně-vzdělávacím programům. Ke konci školního roku nás ještě čeká slavnostní předání klíče k místní knihovně a dokončení zmíněného projektu ,,Klíčováním,,.

                                                                                    Kolektiv vychovatelek 1. tříd


10.ročník fotbalového turnaje ve výsledcích

Nejlepší prvňáci: 5. oddělení  –  1.C
Nejlepší druháci: 10. oddělení – 2.C
Nejlepší třeťáci:  3. oddělení –  3.A
Nejlepší čtvrťáci: 4. B (děti jsou v družině rozděleny)

Vítěz mladší kategorie: 10. oddělení – 2.C
Vítěz starší kategorie: 4. B
Dětem děkujeme za účast a zapojení – i na slzu lítosti došlo! Rodičům za podporu. Úžasnému počasí taktéž.

Zuzana Tuzová