kalendář akcí
<červenec 2017>
poútstčtsone
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
prázdniny a volna 1. 7. - 1. 9. 2017 / Hlavní prázdniny

Elektronická žákovská knížka Edookit
edookit-logo-official-(1).png

Třídní schůzky a konzultační hodinyNenech to být
logo-(2).png
Sponzoři
Základní škola Brno, Vejrostova - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz

Z výuky


Závěrečné prezentace žáků 9. ročníku

   Slavnostní akce, která se koná každý rok, letos připadla na 13. a 14. června. Během dvou dnů měli žáci možnost prezentovat témata (ve většině případů) dle vlastní volby. Publikum tvořili spolužáci, učitelé a rodiče.  Slavnostně oblečení žáci s nadšením představili své koníčky, oblíbené sporty, ale i témata týkající se například naší historie. Nechyběly ani názorné ukázky pomůcek nebo vybavení.
   Čtyřčlenné komise ve složení tří učitelů a jednoho zástupce žáků ohodnotily výkon 30x jako výborný, 5x jako chvalitebný a 3x jako dobrý. Jeden žák svou povinnost nesplnil a 3 žáci byli omluveni z důvodu nemoci.
   S úrovní prezentací můžeme být spokojeni.
   Děkujeme všem za odvahu předstoupit před neznámé publikum. Poděkování rovněž patří vyučujícím, kteří vystoupení žáků hodnotili.
                                                                                            Mgr. Věra Livingstonová
Fotogalerii najdete ZDE.


Tolerance k náboženství se zaměřením na islám

Dne 4. května 2017 se žáci 9.A v rámci předmětu VKO-Výchova k občanství - zúčastnili multikulturní lekce: tolerance k náboženství se zaměřením na islám. Žáci sledovali videa na toto téma, vyzkoušeli si i řešení nestandartních situací ve veřejném prostoru a mohli klást dotazy přímo organizátorům lekce, kteří žili v muslimských zemích nebo jsou přímo muslimové. Dotazy byly trefné a myslím, že se takto naučili víc, než pasivním frontálním výkladem. Na závěr hodiny si mohli vyzkoušet i tradiční oblečení a poslechnout hudbu. Hodina byla velmi přínosná a zajímavá jak pro žáky tak i učitele. 

Mgr. Jan Melichárek


Divadélka na ZŠ Vejrostova

Nudíte se ve škole?  Zahrajte si  divadlo !!  Minulý týden si žáci  třídy  6. A  si vyzkoušeli být  diváky i loutkoherci .   Vše  zvládli na výbornou. Nejdříve byli diváky.  Žáci  4.C  pod vedením paní učitelky Mgr. Silvie Macákové zahráli šesťákům ukázku z knihy Pan Kaplan má svou třídu stále rád od Lea Rostena.A co šesťáci na to? Markéta  Kloudová  napsala :  Divadlo mě překvapilo. Když nám třídní í učitelka Věra Koudelová oznámila, že nám čtvrťáci  přijdou zahrát divadlo, tak mě hned napadlo, bude to stát za to ? Nebudou  se u toho smát?  K mému  údivu i spolužáků to bylo právě naopak! Děti texty uměly naprosto perfektně.  Mluvili  zřetelně a krásně hlasitě. Sebastián  Stix:  Ani chvíli jsem se nenudil.  Ema Štercová :  Naučili se zpaměti dlouhé a složité texty. Vojta Jaeger:  Nedělali chyby. A hlavně se mi líbilo, že se zapojila celá třída.
Potom se šesťáci představili v loutkových pohádkách prvňáčkům, kterým zahráli   pohádky, kdy si loutky sami vyrobili, napsali scénáře a hráli. Příprava byla pro všechny skupiny náročná. Po skončení  dostali prvňáčci lístky, na které mohli napsat hodnocení a vzkazy.

 Závěrem nejdříve postřeh Veroniky Esterkové  z  6 .A :  Při divadle byli prvňáčci tišší a pozorní. Když  jsem  hrála nestyděla  jsem se, protože jsem nebyla vidět. Napsali nám pěkné vzkazy a nakreslili obrázky. Překvapilo mě, že si všimli i malých detailů. 
A vzkazy  prvňáčků :  Byly moc krásné loutky a pěkné pohádky  hodnotila Vaneska ,  Filípek napsal : děkujeme za  pohádky.  Spokojení žáci a jejich pěkné výkony byly odměnou nejen žákům, ale i pedagogům. 

                                              Zapsala Věra Koudelová, třídní učitelka 6.A

WP_20170424_007-(2).jpg  WP_20170424_005-(2).jpg