kalendář akcí
<červenec 2017>
poútstčtsone
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
prázdniny a volna 1. 7. - 1. 9. 2017 / Hlavní prázdniny

Elektronická žákovská knížka Edookit
edookit-logo-official-(1).png

Třídní schůzky a konzultační hodinyNenech to být
logo-(2).png
Sponzoři
Základní škola Brno, Vejrostova - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz

Akce


Ukliďme Česko 2017

I letos jsme se zapojili do celonárodního projektu úklidu veřejných prostranství a za podpory radnice Brno-Bystrc jsme uklízeli široké okolí školy. Naši žáci už věděli, co je čeká, a s velkou vervou zapracovali na vylepšení našeho prostředí. V křovinách i na otevřených plochách nás překvapilo nejen velké množství PET lahví, obalů od nejrůznějších pochoutek a plechovky, ale také pneumatiky, matrace, kuchyňské potřeby či části karoserie a nábytku. Pevně věříme, že čistší okolí bude motivovat všechny obyvatele Bystrce k tomu, aby zbytečně neodhazovali nepotřebné věci. Dva sběrné dvory na území Bystrce nám přece poskytují dostatečně komfortní možnost zbavit se nepotřebných předmětů. Všem žákům školy patří za pomoc s úklidem velký DÍK!
Mgr. Lucie Tešnarová

 
WP_20170403_13_08_39_Pro.jpg    IMG_20170403_130358.jpg


Vejrostka má talent

Dne 5. 4. se konala soutěž Vejrostka má talent pro 3 a 4 třídy.
Vedení se ujali žáci a žákyně 9. A: Sliwková Sára, Šindelářová Nikola, Kozlíček Jiří, Gescheidt Petr a 7. C Sliwková Sabina, Stolhoferová Aneta. Organizace byla bezvadná.
                                                
 V kategorii 3. tříd:
- 1. místo Eliška Poustková ze 3. C.
- 2.místo Elen Janíková ze 3. C

 
V kategorii 4. tříd:

- 1. místě se umístil Michal Přibyl ze 4. B
- 2. místo Hermína Sedláková ze 4.C
- 3. místo taneční skupina Radmily  Blatné ze 4.D 


Všem výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme! Fotografie ZDE

Mgr. Kateřina Ulrychová


Festival Jeden svět

Již tradičně se zúčastnila třída 9. B akce v bohunickém Labyrintu „Jeden svět“. Letos jsme shlédli film „Děti on-line“, který se zabýval velmi aktuálním tématem kyberšikany. Foto z následného workshopu si prohlédněte ZDE.

Mgr. et Mgr. I. Machainová, třídní 9. BÚspěšní nejmladší volejbalisté na ZŠ Vejrostova

Naši nejmladší volejbalisté hrají v letošním roce tradičně soutěž v minivolejbalu. Vybraní žáci třídy 6.A hrají modrý minivolejbal a žáci 5. a 4. tříd - zelený. V konkurenci družstev se rozhodně neztratili. V neděli 8.1.2017 v Letovicích vybojovalo družstvo žáků ve složení Sebastian Stix, Maxim Nikolyuk, Vojtěch Jaeger a David Helán pěkné 2.místo.

Naše škola pokračuje v započaté tradici a vrací se díky práci současných trenérů Daniela Weisera, Jaroslava Kraťocha a Andrey Olejníčkové k dobrým výsledkům.

Zapsala Věra Koudelová
20170108_090850.jpg

 


Vánoční Vídeň

Už tradičně se v prosinci vypravili němčináři ze všech ročníků načerpat atmosféru vánoční Vídně. První zastávka u Hundertwasserova domu nabízela možnost zakoupit drobné dárečky a obdivovat barevnou architekturu. Po prohlídce středu města s paní průvodkyní jsme se občerstvili v samoobslužné kavárně a pak už na nás čekala prohlídka císařských apartmánů v Hofburgu. Odtud jsme zamířili k ozdobené radnici, rozzářeným stánkům a vánoční výzdobě v celém parku vánočních trhů. Foto z akce ZDE

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Vystoupení našich žákyň na Náměstí Svobody

K příjemné předvánoční atmosféře přispěla děvčata ze 7.A, která dne 30.11. vystoupila na náměstí Svobody s pásmem písní pod vedením Mgr. Daniely Kozákové. Moc děkujeme za úspěšné reprezentování školy.
Fotografie ZDE

                                                          Mgr. V. Livingstonová


Deváťáci v ČNB

Za dobu, po kterou se na naší škole vyučuje předmět Finanční gramotnost, se v Brně poprvé pro veřejnost otevřely dveře ČNB. Tuto příležitost využily jednotlivě obě deváté třídy. Nejprve si žáci vyzkoušeli své vědomosti ve znalostním testu. Poté shlédli film o historii této význam mé instituce. Následovala prohlídka nové expozice platidel.

Při návštěvě třídy 9. B byla naše žákyně Terka Šašková vyhlášena tisícím návštěvníkem nové výstavy. Dostala drobné upomínkové dárky a tato skutečnost bude zapsána v pamětní knize brněnské ČNB.

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Mikuláš na ZŠ Vejrostova

Dnes se konala Mikulášská nadílka na ZŠ Vejrostova 1, žáci a žákyně 9.A třídy se o to plně zasloužili.

DSC_0667.JPG      

Mgr. Kateřina UlrychováHalloweenská discotéka

Ve čtvrtek 1.12. se konala Halloweenská diskotéka druhého stupně. Akce se velmi povedla, výborně ji zorganizovaly děti ze školního parlamentu.
Fotogalerie ZDE

Kateřina Ulrychová


Můj starší kamarád

Na ZŠ Vejrostova opět pokračujeme s projektem Můj starší kamarád. A tak dne 8. listopadu 2016 se žákyně ze třídy 6.A podílely na dlabání dýní společně s prvňáčky ze třídy 1.A. Vše vymyslela třídní učitelka 1.A Romana Ondříková. „Ve třídě byla skvělá atmosféra a zábava“, uvedly Veronika Esterková a Markéta Synková ze šestky. Všichni prvňáci se snažili, výsledná díla se povedla. Žákyním Radce Jankové, Sáře Vopatové, Nicol Beihofnerové a Barboře Daňkové se společná hodina moc líbila. „Doufáme, že si zase společně podobnou akci zopakujeme“, těšily se na příští setkání.

Veronika Esterková a Radka Janková, žákyně třídy 6. A

 Deváťáci na úřadu práce

V listopadu měli žáci devátých tříd v rámci přípravy na volbu povolání možnost zúčastnit se velmi zajímavého programu v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce Brno - město. Žáci nejprve dostali informace o všech úlohách ÚP a následně řešili ve skupinách problémové úkoly. Na počítači si vyhotovili osobnostní test volby povolání, jehož výsledky si odnesli ve vytištěné podobě. Na závěr se probírali informacemi o různých středních školách a jednotlivých povoláních. Některé děti stále váhají, na kterou střední školu se v březnu přihlásí, takže tato návštěva byla jistě skvělou příležitostí ke zorientování se v této problematice.

Mgr. et Mgr. I. Machainová


Vila Tugendhat

Dne 5. října se třída 9. B vydala na prohlídku známé vily Tugendhat. Nejprve jsme byli seznámeni s historií vily na terase s překrásným výhledem na Brno, kde proběhlo první fotografování. Dalším zážitkem bylo automatické obalování obuvi ochranným materiálem. Paní průvodkyně nás se skvělým výkladem provedla všemi prostorami této významné architektonické památky. Místo bylo i na spousty dotazů. Prohlídku jsme ukončily v nádherné zahradě, kde jsme za podzimního sluníčka pořídili poslední fotky.

Foto ZDE

Mgr. et Mgr. I. Machainová


Den jazyků

U příležitosti Evropského dne jazyků pořádala dne 23. září katedra německého jazyka Ped. fakulty MU program pro žáky, kteří se učí němčinu. Pořad byl připraven formou testu z různých oblastí německé kultury. Žáci 9. B utvořili smíšená družstva se studenty gymnázia z Elgartovy ulice. Otázky byly pro soutěžící velmi zábavné i poučné. Dále byly účastníkům sděleny informace o studiu jazyků na této fakultě. Naši žáci si tak rozšířili i ověřili své znalosti a měli možnost poznat prostředí pedagogické fakulty.

Foto ZDE

Mgr. et Mgr. I. Machainová


Pomoc v MŠ


Ve čtvrtek 13. 10. pomáhali naši žáci v MŠ Zvídálek při akci Putování za pohádkou, která se koná každý rok. Letošní skupinu žáků 9. ročníků ve složení Martin Froňk, Tereza Novotná, Lucie Vlčková, Jana Freynová, Michaela Procházková, Aneta Morávková, Terza Šašková a Nikola Klvačová chválí paní ředitelka Ludmila Cecavová. Kromě toho, že se celý den věnovali dětem jako pohádkové bytosti, nezapomněli ani při ukončení akce na pomoc při úklidu rekvizit.
Tímto jim chceme poděkovat za vzornou reprezentaci školy!

                                                                     Mgr. Věra Livingstonová, ZŘ        
 


Adaptační pobyt 6. C – 20.-23. září 2016, Blansko (Češkovice)


 
S jakými dojmy jsem přijel/a z „adapťáku“? Co se mi líbilo? A co ne? Z čeho jsem měl/a strach?
 

Adapťák byl super!!! Líbilo se mi vše. Bylo to super, až na chvíle, kdy pršelo. Ohýnky byly jedny z nejlepších. Při druhém táboráku mi pořád padaly trdelníky. To byla škoda.          Aneta

 

Ze začátku jsem se bála her, nakonec byly super. Nejvíc se mně líbily výlety. Oheň mě moc nebavil, ale nakonec byl dobrý.                                                                                             Nell


Vše se mi líbilo.                                                                                                                 Honza


Líbila se mi Kateřinská jeskyně, výlety, jídlo. Hodné paní učitelky – Lenka Broklová a Táňa Novotná.
Vše se mi líbilo.                                                                                                                 
Adéla

Bylo to super. Myslím si, že jsme se navzájem poznali. Dělali jsme táboráky, kde jsme si opékali trdelníky a hráli super hry. Žádná negativa nemám. Myslím, že to místo je nádherné.

                                                                                                                                          Lucka
Líbilo se mi úplně všechno, ale nejvíc výlet do jeskyně (Kateřinské).                            Eliška C.

Nejvíce se mi líbily výlety.                                                                                                 Jáchym

 
Líbilo se mi chození ve trojicích a úkoly např. sahání do mouky s vodou.                     Eliška Š.

 
Bylo to super, ale to jídlo bylo horší. Nejvíce se mi líbilo ubytování.                                 Šarlota

 
Překvapilo mě, že tam bylo super jídlo. Líbilo se mi, že jsme tam furt něco dělali.               Petr

 
Líbilo se mi běhací puzzle a ostatní hry.                                                                            
Jana


Líbily se mi různé výlety a hry. Vše se povedlo. Zábava byla vždy k mání J. A ničeho jsem se nebála.                                                                                                                                Bára

 
Líbily se mi výlety. Také se mi líbil pokoj. Líbily se mi i hry.                                                Martin

 
Moc se mi líbily hry, které jsme hráli. Také jsme se o mnoho víc seznámila s ostatními.  A jsem moc ráda, že jsem mohla jet.                                                                                            Isabell


Dětí se ptala Mgr. Lenka Broklová.