kalendář akcí
<říjen 2019>
poútstčtsone
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
prázdniny a volna 29. – 30. 10. 2019 / Podzimní prázdniny
23.12. 19 – 3.1. 20 / Vánoční prázdniny
31.1. 2020 / Pololetní prázdniny
17.2. – 23. 2. 2020 / Jarní prázdniny
9. 4. 20 / Velikonoční prázdniny
1.7. – 31.8. 2020 / Hlavní prázdniny

Elektronická žákovská knížka Edookit
edookit-logo-official-(1).png

Třídní schůzky a konzultační hodiny

30.9. 2019 17:00 / Třídní schůzky a konzultační hodiny
4.11. 2019 16:00 / Konzultační hodiny
6.1. 2020 16:00 / Konzultační hodiny
2.3. 2020 16:00/ Konzultační hodiny
11.5. 2020 16:00 / Konzultační hodiny
1.6. 2020/ 17:00 / Třídní schůzky a konzultační hodiny


Nenech to být
logo-(2).png

Jsme partnerskou školou Českého volejbalového svazu
Document-page-001-(1).jpg
Jsme fakultní školou FSS Masarykovy univerzity:

Fakultni-skola-page-001.jpg

IMG_0001.jpg

Sponzoři
Základní škola Brno, Vejrostova - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz

Akce


7. C v Moravském krasu

Ve dnech 29. 5. až 31. 5. prožili žáci 7. C svůj školní výlet v Moravském krasu. Navštívili Dům přírody s komentovanou prohlídkou, lanový park a Punkevní jeskyně. Svezli se vláčkem a několikrát i lanovkou. Získali spoustu nových vědomostí a skvělé zážitky.

P5310097.JPG   P5290008.JPG

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Preventivní vlak

Žáci 7. C se ve čtvrtek 6. června zúčastnili velmi zajímavé akce. Na nádraží v Králově Poli byla připravena v odstaveném vagóně přednáška a film o bezpečnosti na železnici. Poté si děti prohlédly hasičské vozidlo a aktivně se podílely na „záchraně života“ masáží srdce na ležící figuríně.

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Program Expedice Evropa

V pondělí dne 3. 6. 2019 se zúčastnili žáci třídy 7. C pohybové hry v prostorách parku pod hradem Špilberkem. Na pěti stanovištích se stali manažery obce, cestovali po Evropě, řešili ekologické otázky, prověřovali si kritické uvažování a debatovali o Evropské unii. K výbornému programu nám přálo i krásné počasí a pořad vedli skvělí lektoři střediska Europe Direct Brno.
P6030024.jpg   P6030034.jpg

Mgr. et Mgr. I. Machainová, třídní učitelka 7. C


Kosmopolitní Berlín 2019

Po loňském zájezdu do Mnichova jsme si pro vzdělávací zájezd v letošním roce zvolili německou metropoli Berlín. Ve dnech 23. – 24. května navštívili němčináři toto kosmopolitní město. Berlín nás přivítal nádherným počasím a tak jsme se spolu s naší skvělou průvodkyní z cestovní kanceláře vydali na obsáhlou prohlídku města. Během dvou dnů jsme si prohlédli v Berlíně jeho nejznámější památky. Z výšky nás uchvátil jak z televizní věže, tak z kopule Reichstagu. Navštívili jsme i největší přírodovědné muzeum v Německu. Kdo chtěl ochutnat pravou berlínskou delikatesu, měl možnost si koupit na každém rohu Carrywurst. Byl čas nakoupit i drobné dárečky domů. Někteří žáci okusili, že Němci moc anglicky mluvit nechtějí, tak přišla na řadu i znalost němčiny. K doplnění učiva se účastníci dozvěděli i mnoho informací a zajímavostí z historie i současnosti.

Mgr. et Mgr. I. Machainová
vedoucí zájezdu, vyučující NJ

P5240171.jpg   P5240181.jpg


Filmový festival Jeden svět

Dne 28. března navštívili žáci 7. C představení Filmového festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. V bohunickém studiu Labyrint viděli tři nizozemské filmy s tématikou volby povolání, šikany, kamarádství dětí různých národností, chlapecké taneční skupiny a sociálního vyloučení. Své názory poté děti aktivně probíraly s lektorem na workshopu.

Mgr. et Mgr. I. Machainová, třídní 7.C


Lyžařský kurz Bílá, Beskydy - 3. - 8. 3. 2019 - 7.C, 8.B,C

Druhý lyžařský kurz školního roku 2018/2019 se letos konal na Bílé v Beskydech od neděle 3. 3. do pátku 8. 3. 2019. Lyžařského kurzu se zúčastnilo 41 žáků ze třídy 7.C, 8.B a 8.C a 4 vyučující. Ubytování bylo na horské chatě Bílá, odkud žáci chodili pěšky asi 10 minut na sjezdovku, kde byli rozděleni do 4 družstev podle pokročilosti. Většina žáků patřila k pokročilým lyžařům a ti, kteří lyžovali poprvé během týdne krásně zvládli základy a brzy jezdili všechny sjezdovky v areálu. Na snowboardu jezdil jen jeden žák - šikovný Petr Pokorný. V odpočinkový den žáci navštívili plavecký bazén Sepetná. Večerní program vymýšleli žáci, hráli se různé společenské hry, dvakrát byla diskotéka, jednou večerní procházka k prameni Smradlavy. Počasí vyšlo a skoro celý týden svítilo sluníčko, nikdo se vážně nezranil, tak už se těšíme na příští rok.

Mgr. Daniela Kozáková


Lyžařský kurz Horní Bečva

V termínu od 18. 2. Do 23. 2 2019 se konal lyžařský kurz v chatě Unigeo v Horní Bečvě. Kurzu se zúčastnilo 39 žáků ze třídy 7. A a 7. B. Větší počet žáků byli pokročilí lyžaři. 6 žáků bylo na lyžích poprvé, dále tu s námi byli dva snowboarďáci, menší část tvořili mírně pokročilí lyžaři.

Lyžovali jsme ve ski areálu Rališka. Kromě dvousedačkové lanovky, zde byly dvě pomy, jedna pro začátečníky. Naši začátečníci jezdili na pomě hned od druhého dne, od třetího dne jezdili na sedačkové lanovce všichni lyžaři i snowboarďáci.

Výcvik probíhal dvakrát denně po 2,5 hodinách, mezitím měli děti oběd a polední klid. Ve středu byl odpočinkový půlden, který jsme strávili ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Večerní program tvořily přednášky o pravidlech FIS, základech lyžování a carvingu a první pomoci.

Další program si připravili žáci sami formou společenských her a diskotéky, měli také k dispozici velkou herní místnost se stolním tenisem a fotbalem.

Celý kurz se nám všem moc líbil a proběhl bez vážnějších zranění, kázeňských problémů a za pěkného počasí.
Fotografie ZDE.

Mgr. Kateřina Ulrychová


Volejbalový vánoční turnaj na ZŠ Vejrostova

Teprve podruhé se žáci našich volejbalových tříd loučili se starým rokem vánočním turnajem, který pro ně připravil tým našich trenérů pod vedením Daniela Weisera. Všichni se těšili na pátek 21. 12. 2018, kdy se sešli v tělocvičně školy. Po turnaji přišly na řadu scénky, dárky pod vánočním stromečkem. Nezapomnělo se ani na tradiční přespání v tělocvičně školy, neboť ve ztichlé tělocvičně máme úplně jiné pocity, než při volejbalových turnajích. Co se všem nejvíce líbilo? Především to, co je pro volejbal nejdůležitější. Být dobrý tým, mít skvělé společné zážitky a radost ze hry!!!

Přejeme všem hráčům, hráčkám i trenérům úspěšný volejbalový rok 2019!!
IMG_7386b.jpg

Zapsala Věra Koudelová, učitelkaVánoční Vídeň 2018

Již tradičně se vypravili němčináři do vánoční Vídně na poznávací zájezd. Zde je pár postřehů některých účastníků:

Dne 13. 12. 2018 jsme vyjeli se školou do Vídně na poznávací zájezd. Nakonec jsme šli k radnici na vánoční trhy. Bylo to tam moc hezké. Připadal jsem si bezpečně, protože zde bylo mnoho policistů.

Hynek Caska, 8. B

Navštívili jsme obrovské muzeum hudby. Zaujali nás schody, které vypadaly a hrály jako klavír. Zahráli jsme si na buben a vyzkoušeli jsme si roli dirigenta.

Gabriele Uhrová, 8. A

Se školou jsme dne 13. prosince jeli na vzdělávací zájezd do Vídně, kde nás čekala prohlídka města, muzea, kostelů a nakonec vánočních trhů. Tento zájezd bych si klidně zopakovala, moc se mi tam líbilo a nesmírně jsem si to tam užila.

Radka Janková, 8. A

Dále jsme navštívili Hofburg, muzeum hudby (Haus der Musik). Tam se dalo hrát na velký buben, který bychom rozbili, platili bychom 10 000 eur. Na závěr našeho výletu jsme si udělali zastávku na vánočních trzích, kde jsem si dal dětský punč v hrníčku v tvaru boty. Na zpáteční cestě jsem si pochutnával na toustech, které mi dělají rodiče na každý výlet. Výlet jsem si náramně užil a vůbec mi nevadilo, že jsem byl ve Vídni i minulý rok. Těším se, že příští rok pojedu zase.

Martin Koudelka, 8. B

Ve Vídni to bylo velmi pěkné. Pěkné prostředí a nebyly tam moc odpadky na chodnících jak u nás v Česku. Byla také sranda v muzeu hudby. Moc Vám také chci poděkovat paní učitelko, protože bez Vás bychom tam nejeli. Udělala jste nám pěknou prohlídku po Vídni a moc si toho cením. Ještě jednou děkuji.

Klára Varačková, 7. A

Jeli jsme autobusem a paní průvodkyně nám cestou vyprávěla různé zajímavé příběhy. Program se mi hodně líbil a asi bych mu nic nevytkla, prostě všechno, co jsme viděli a zažili, se mi líbilo.

Sára Vopatová 8. A

 PC130003.JPG

Mgr. et Mgr. Irena Machainová, vyučující NJ

 


Kouzelné Bavorsko

Ve dnech 22. – 23. května měli naši žáci možnost navštívit největší spolkovou zemi Německa. Žáci sedmých až devátých ročníků při návštěvě Olympijského stadionu nechtěli ani věřit, že tato „futuristická“ sportoviště tu stojí od roku 1972. Z Olympijské věže se nám naskytl úžasný pohled na celý Mnichov. V tomto městě jsme si prohlédli překrásný zámek Nymphenburg a jeho zahrady a ve středu města při prohlídce pamětihodností jsme ještě zavítali do Residenzmusea. V dalším olympijském letovisku Garmisch-Partenkirchen jsme večer znaveni přespali v „Jugendherberge“ a druhý den jsme se stali jedněmi ze šesti miliónů návštěvníků, kteří každoročně navštíví nejoblíbenější německý zámek, pohádkový Neuschwanstein. Cestu domů nám na dálnici „zpestřila“ ještě zastávka německou celní službou, takže s rodiči se děti setkaly před školou až po půlnoci. Dětem se tento vzdělávací zájezd velmi líbil.

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Seminář (NE)BEZPEČNÝ MOBIL

Dne 9. května se žáci 6. C zúčastnili v prostorách Školícího centra na ulici Cejl zajímavého semináře s velice aktuálním tématem o možných nebezpečích spojených s využíváním mobilních telefonů. Tento projekt nabízelo sdružení CZ.NIC a Kraje pro bezpečný internet.

V rámci základních bezpečnostních doporučení se žáci seznámili např. s možnostmi ochrany telefonu před neoprávněným přístupem včetně krádeže či pravidly instalace nových aplikací. Zvláštní část byla věnována používání fotoaparátu/kamery včetně pravidel pro sdílení fotek na sociálních sítích a dále ochraně soukromí v souvislosti s používáním tzv. geolokace (geo-tagging). Děti byly upozorněny i na možná finanční rizika, např. v podobě poplatků v aplikacích, platby za data po překročení tzv. FUP či roamingu.

Žáci byli během přednášky velice aktivní se svými připomínkami a dotazy.

Mgr. Irena Machainová


Projektový den

Projektový den 6. C

Dne 26. dubna proběhl na naší škole projektový den, téma pro šesté ročníky znělo: Vztahy a soudržnost. V úvodní hodině shlédli žáci film o přátelství a kamarádství. Poté jsme na toto téma měli různé diskuse, úkoly, rozbory a nakonec i praktický úkol prezentace s obrázkem. Všichni se aktivně podíleli na zdárném průběhu projektu.

Mgr. et Mgr. I. Machainová

Bruno centrum 6. A

Ve čtvrtek 26. 4. se u nás ve škole konal projektový den s názvem Vztahy ve třídě.

Využili jsme nabídky Bruno centra a strávili jsme příjemné tři hodiny při různých kolektivních hrách.

Bylo to moc fajn a rádi si to zopakujeme!

 

Kateřina Ulrychová a 6. A

Projektový den 6. B

Prevence rizikového chování – Vztahy a soudržnost

BRUNO park

V rámci projektového dne na podpoření vztahů ve třídě navštívila 6. B zábavní park BRUNO v Brně-Slatině. Po příchodu do parku a nezbytných bezpečnostních pokynech se děti rozběhly po jednotlivých atrakcích, kterých je v tomto parku kolem dvou desítek. Na jednotlivých stanovištích se přirozeně vytvářely skupinky, které se v průběhu dopoledne podle zájmu žáků měnily. Děti se tak nenásilnou formou dostávaly ke spolupráci a do kontaktu se spolužáky, se kterými třeba běžně v hodinách nekomunikují. Zároveň se proběhly, proskákaly a celkově zasportovaly, což mnohým dětem v současné době chybí. K odpočinku a svačině děti využily místního občerstvení.

Děti byly nadšené, ale zároveň tříhodinovou pohybovou aktivitou (především skákáním) některé tak unavené, že dvě z nich při zpáteční cestě tramvají usnuly.
Fotografie ZDE

Mgr. Lenka Broklová, třídní učitelka

Projektový den 9.B

V rámci projektového dne zaměřeného na prevenci sociálně – patologických jevů navštívili žáci 9.B Středisko volného času Lužánky, kde pro ně byl připraven výukový program s názvem Alkohol a svoboda. Žáci se do programu zapojili formou divadelní improvizace a hraním rolí. Řešili životní situace tak, jak jsou situace vnímány z pohledu rodičů a z pohledu dětí a zamýšleli se také nad tím, jak je možné bránit se nebezpečným závislostem.

Mgr. Helena Balcarová


Z akce ukliďme Česko

 
Ukliďme Česko na ZŠ Vejrostova 9.-13.dubna 2018

Rozhovor Martina Hlavoně z 8.C s paní učitelkou Kateřinou Šrámkovou:
„Jak jste se zapojila do projektu Ukliďme Česko?“
„V úterý jsme s třídou 8.B šli v rámci předmětu Výchova k občanství uklízet okolí školy.“
„Co byl nejzajímavější nález?“
„Ze všech nálezů mě nejvíce překvapil šicí stroj.“
„Kudy jste šli?“
„Šli jsme od školy směrem k Albertu na Ečerové.“
„Kolik pytlů jste naplnili?“
„Naplnili jsme tři pytle a tašku.“
„Co si o projektu Ukliďme Česko myslíte?“
„Je dobré poukázat na to, jak se lidé v dnešní době k přírodě chovají, a zkusit u nové generace vybudovat smysl pro pořádek a naučit je správnému jednání. Lidé by se měli konečně naučit třídit a vyhazovat odpad rovnou do koše a zbytečně ho nevyhazovat na zem.“
„Děkuji za rozhovor!“
„Prosím.“
IMG_20180410_133024.jpg   IMG_20180410_133032-(1).jpg


Německé divadlo

V rámci divadelního festivalu v německém jazyce Drehbühne Brno se ve čtvrtek 19. dubna zúčastnili němčináři devátých ročníků představení Das kleine Gespenst. Úsměvný příběh malého strašidla pobavil všechny diváky a naši žáci měli možnost se zaposlouchat do němčiny rakouských dětí, které toto představení do Brna přivezly.

Mgr. et Mgr. I. Machainová

1.png   2.jpg


Filmový uzel s 6. C

Dne 20. března jsme se vypravili do Zlína do filmových ateliérů na edukační program Filmový uzel. Ještě před návštěvou akce jsme se byli podívat na známou „jednadvacítku“, vyjeli jsme do nejvyššího patra na terasu a měli odtud nádherný výhled na celý Zlín. Děti se zde dozvěděly i něco o historii města. V ateliérech se nejprve věnovaly výrobě animovaných filmů ve skupinkách. Poté následovala prohlídka expozice s velmi poutavým výkladem pana průvodce. Do Brna přijely děti plné zážitků a s očekáváním výsledků jejich snažení, které nám následující den ze Zlína poslali emailem. ZDE můžete zhlédnout foto z akce.

 


Mgr. et Mgr. Irena Machainová


6. B ve Filmovém uzlu ve Zlíně – dojmy některých z nás

V úterý 20. 3. jsme se celá třída vydala do Zlína do Filmového uzlu. Ráno jsme vyjeli autobusem, cesta rychle ubíhala, povídali jsme si, poslouchali jsme písničky a tak různě. Když jsme dojeli do Zlína, tak nám paní učitelka oznámila, že máme ještě spoustu času a že půjdeme na nejvyšší budovu ve Zlíně. Nahoře nám pověděla spoustu zajímavostí. Když jsme dojeli do Filmového uzlu, naše třída šla nejprve na prohlídku. Pán, který nás provázel, měl příjemný hlas. Potom jsme měli přestávku a šli jsme do kavárny. Odpoledne jsme tvořili filmy. Měla jsem skvělou partu holek a povedlo se nám to J. Určitě bych si ráda cestu do Zlína zopakovala.

Evelína Vintrová

Líbila se mi animace i prohlídka. Dozvěděla jsem se spoustu věcí. Třeba to, že Filmový uzel Zlín se jmenuje podle pohádky Uzel na kapesníku. Taky jsem poznala různé triky v určitých filmech a v sekci „zábavný chlívek“ jsme si mohla namalovat novou animovanou pohádku „Prasátko Lojzík“. Animace, kterou jsme dělali, mě bavila, protože byla vtipná. J

Aguš

Líbila se mi část, kde jsme tvořili své filmy, mohli jsme si je vymyslet a zkusit, jak se animuje. Část, kde jsme měli exkurzi, byla zajímavá, ale moc dlouhá.

Tereza

Mně se líbilo to animování, ale je pravda, že jsme to stihli taktak. Asi nemám co vytknout, bylo to hezké a super připravené, já jsem si všechno užil a myslím, že nejen já. Hodnocení: 5 hvězdiček

Marek

Hodně se mi líbila prohlídka, protože byla hodně zajímavá a dozvěděla jsem se nové informace. Ale největší zábava bylo animování! Moc mě bavilo vyrábět postavičky jak z papíru a plastelíny, tak i z jiného materiálu. Přece jen jsem se dozvěděla nové informace a zkusila si, jak se animuje. Měli to móóóóóóć hezky připravené a děkuji jim za krásný zážitek.

Áďa M.

Mně se vše moc líbilo. Líbilo se mi moc animování, chtěl bych být i animátor. Výstava se mi také moc líbila a prasátko Lojzík se mi líbilo a aspoň jsem se dozvěděl o historii Filmového uzlu Zlín.

Lubka

Nejvíce ze všeho se mi líbilo vytváření minifilmů. V prohlídce mě zaujalo docela dost věcí. Někdy mi prohlídka přišla moc zdlouhavá a nudná.

Vašek

Hodnotím Zlín 10 body. Vše bylo super, ale u čuníka jsme moc řádili. Mně se nic nezdálo špatné.

Honza

Fotografie ZDE.

Mgr. Lenka Broklová


Filmový festival Jeden svět

Dne 15. března se žáci 6. C zúčastnili akce „Jeden svět“ v kohoutovickém studiu Legáto. Film „Poslouchám“ je zaujal problematikou Linky bezpečí v Holandsku. I další film „Rodinné řeznictví“ se odehrával v této zemi. Poslední, španělský snímek „Poklad“, se zabýval problematikou stáří. Své názory poté děti probíraly s lektory střediska. Foto z následného workshopu si prohlédněte ZDE.

Mgr. et Mgr. I. Machainová, třídní 6. C


Lyžařský kurz hotel Galik , Beskydy

Od 18. do 23. 2. 2018 jsme si užili jako každoročně lyžování v Beskydech. Opět nám přibyla řada nadšených lyžařů a snowboarďáků, sněhové podmínky a počasí bylo výborné. Kromě lyžování jsme relaxovali ve wellness hotelu Horal.

Fotky najdete ZDE.

Mgr. Kateřina Ulrychová vedoucí kurzu.


Kouzelný svět počítačových her

Myslíte, že jsou videohry plné násilí a že konzole nepatří dětem do ruky? Vše je jinak. Počítačové hry mohou být i pohádkově krásné, dovedou bystřit ducha a rozvíjet fantazii. Dokázala nám to návštěva expozice na Špilberku, kterou dne 10. ledna navštívili žáci 6. C. Výstava „Kouzelný svět počítačových her“ předvedla tvorbu tří českých počítačových studií a žáci si ji prošli s výkladem průvodce. Také si zahráli hry, v předpremiéře třeba veselou rošťáckou hru Chuchel. Foto ZDE.

Mgr. et Mgr. Irena Machainová, tř. učitelkaVánoční Vídeň

V prosinci se žáci, kteří se učí němčinu jako druhý cizí jazyk, zúčastnili poznávacího zájezdu do Vídně. O své zážitky se podělila Tereza Burianová z 8. C.

Mgr. I. Machainová

Naše škola uspořádala dne 14. 12. 2017 celodenní výlet do Vídně. Já jsem se společně s mými kamarády přihlásila. Tak nastal den, kdy jsme měli jet, a já byla celá nedočkavá.

První zastávka ve Vídni patřila návštěvě barevného Hundertwasserhausu, kde jsme měli rozchod, a zde se mi líbilo.

Pak jsme šli městem na náměstí svatého Stephana a do katedrály. Poté jsme měli rozchod.

Dále jsme šli do samoobslužné kavárny Rosenberger, kde jsem si dala poprvé Sachertorte, který byl vynikající.

Pak jsme šli do Hofburgu (královské sídlo Habsburků v zimě), tam jsme šli do muzea, které se mi velice líbilo.

A poslední místo, které jsme navštívili, byly trhy. Byly to nejkrásnější trhy, které jsem v životě viděla.

A potom už jsme museli jet zpátky domů, moc se mi to líbilo a doufám, že pojedu i příští rok.

Tereza Burianová 8.C

Fotografie ZDE


Mikuláš


Poděkování patří našim žákům za pomoc  při organizování Mikuláše pro mladší děti!
3E039EBB-17B6-40E4-93D4-467E5CEC9661.jpeg  stazeny-soubor.jpg 


Halloweenská diskotéka

Děti ze školního parlamentu na ZŠ Vejrostova, přišly s nápadem, že uspořádají 16. 11. Halloweenskou diskotéku. Její organizace se ujali žáci 9.A, kteří to zvládli na výbornou.

Nechyběl rej masek, konfety a na konci trenéři našich volejbalistek promítli nejhezčí zážitky ze soustředění v Horním Bradle.
Fotografie ZDE.

Kateřina Ulrychová


Deváťáci v ČNB

I letos jsme využili příležitost navštívit zajímavý program v brněnské pobočce ČNB. Akce se postupně zúčastnily obě deváté třídy. Nejprve si žáci prohlédli různé druhy platidel v zajímavé prezentaci, seznámili se s historií peněz a měli možnost si osahat i různé skutečné bankovky. Poté shlédli film o historii této významné instituce. Na závěr následovala prohlídka nové expozice platidel.

Při návštěvě třídy 9. B byl náš žák Daniel Reis vyhlášen čtyřtisícím návštěvníkem výstavy. Dostal drobné upomínkové dárky a tato skutečnost bude zapsána v pamětní knize brněnské ČNB.
IMG_1225.jpg IMG_1227.jpg

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Preventivní program

Dne 3.10. se žáci 7.A, osmých a devátých tříd zúčastnili preventivního programu primární prevence rizikového chování. Program vedl Zdeněk Roller, který si pro nás připravil 45minut plných hudebních aktivit. Na začátku programu jsme se pokusili procvičit jak tělo, tak hlavu různými cvičeními na propojení obou mozkových hemisfér. Velká část programu se pak věnovala seznámení s nástrojem drumben, který pan Roller vynalezl. Naučili jsme se dva základní údery, kterými je možné na tento typ bubnu hrát a zkusili si několik aktivit na procvičen& iacute; rytmu a na vnímání lidí kolem nás. Společně jsme si také zahráli rytmickou skladbu, ke které přispěl každý z účastníků svou aktivitou a improvizací. Na závěr jsme se seznámili s nejstarším hudebním nástrojem na světě, s didgeridoo, jehož stáří se odhaduje na 40 000 let a poslechli jsme si různé variace, které lze na tento nástroj zahrát. Na závěr jsme dostali pár tipů, jak si tento nástroj vyrobit z jednoduchého běžně dostupného materiálu.

Mgr. Kateřina Šrámková


Adaptační pobyt 6. B aneb Bylo nám spolu fajn

Třetí zářijový týden vyjelo 24 žáků 6. B spolu se školní psycholožkou a třídní učitelkou na čtyřdenní adaptační pobyt do Češkovic u Blanska. I když se pobyt konal v nejdeštivějším zářijovém týdnu, dokázali jsme se zabavit a bylo nám spolu dobře. Hráli jsme hry zaměřené především na spolupráci, podnikli výlety do Kateřinské jeskyně a Rudického propadání, ale zažili i zábavu na pokojích, v klubovně či u táboráku. Nebo jsme si prostě jen povídali.

Věříme, že adaptační pobyt přispěl k nastavení dobré atmosféry ve třídě a vytváření nových kamarádství v novém třídním kolektivu a je jen na nás, jak se započatým v příštích týdnech a měsících naložíme.

A jaké byly ohlasy samotných žáků?

Bylo to tu moc fajn a už znám všechny ze třídy. Ale trochu nám ten pobyt zkazilo počasí. (Áďa Musilová)

Líbilo se mi to tady a bavila mě kočička. Nelíbilo se mi, jak jsme šahali do kyblíku s humusem. (Filip Raitmajer)

Začali jsme se aspoň trošku bavit. Dokonce i s klukama, s kterými jsme se nebavily pět let.

Bylo by lepší, kdybychom tady byli týden. Líbily se mi výlety.

Líbila se mi výprava do jeskyní.

Hezké prostředí, stojí to za to, je to tady super. (Vojta Michura)

Líbily se mi hry a táborák. (Šimon Letev)

Tento adapťák byl ze začátku zajímavý, ale pak byl velmi zajímavý. (Honza S. J)

Je tu krásná příroda a hry.

Mně se to tu moc líbilo. Seznámili jsme se.

Moc se mi tady líbilo. Má ráda táboráky a tady, i když nám počasí moc nevycházelo, tak jsme měli dva táboráky. Taky mě ale bavila cesta vlakem. (Evelína Vintrová)

Líbilo se mi to, jak jsme si hráli na kočičku. (Zdeněk Valoušek)

Začali jsme se bavit i zdravit, dokonce i s klukama, se kterými jsme se nebavily pět let!

Šíleně se mi to líbilo, bylo to super.

Líbila se mi kočička. Škoda, že tu nejsme týden.

Jídlo špatný, výlety špatný. (Daniel)

Líbilo se mi tady úplně všechno. Seznámili jsme. S ostatními se už nemusíme bát mluvit.

Na adapťáku se mi líbily nejvíc výlety, hry a táborák s trdelníky. (Anička S.)

Líbily se mi ty výlety, drobničky, stavba věže, táborák a trdelníky a aktivity. Nelíbily se mi hodně prudký kopce, hodně těch kopců bylo a skoro vždycky jsme šli do kopce. :,-( (Denisa K.)

Moc se mi to líbilo. Jídlo bylo moc dobré.

Líbily se mi výlety a táborák.

Začali jsme se konečně spolu bavit, i s klukama, se kterými jsme se nebavily pět let.

Na adapťáku se mi moc líbily táboráky, výlety, drobné hry a jídlo a nápoje. (Žabopelikán)

Nejvíc se mi líbily výlety.
Fotografie najdete ZDE.
 

Mgr. Lenka Broklová


Adaptační pobyt 6.C

Druhý týden v září se sešel kolektiv nových žáků třídy 6. C v krásném prostředí Moravského krasu u Blanska na adaptačním pobytu. Spolu s novou třídní učitelkou a školní psycholožkou Táňou Novotnou strávili žáci čtyři dny plné společných her a vzájemného poznávání. Zažili spoustu legrace, nechyběl táborák s opékáním trdelníků, výlety s návštěvou Kateřinské jeskyně, větrného mlýna a Rudického propadání. Ke spokojenosti přispěla i výborná kuchyně rekreačního zařízení. Tato akce pomohla dětem ke zdárnému přechodu na druhý stupeň a utužení nového kolektivu.
Fotografie ZDE.

Mgr. Irena Machainová, třídní učitelka 6. C


Ukliďme Česko 2017


I letos jsme se zapojili do celonárodního projektu úklidu veřejných prostranství a za podpory radnice Brno-Bystrc jsme uklízeli široké okolí školy. Naši žáci už věděli, co je čeká, a s velkou vervou zapracovali na vylepšení našeho prostředí. V křovinách i na otevřených plochách nás překvapilo nejen velké množství PET lahví, obalů od nejrůznějších pochoutek a plechovky, ale také pneumatiky, matrace, kuchyňské potřeby či části karoserie a nábytku. Pevně věříme, že čistší okolí bude motivovat všechny obyvatele Bystrce k tomu, aby zbytečně neodhazovali nepotřebné věci. Dva sběrné dvory na území Bystrce nám přece poskytují dostatečně komfortní možnost zbavit se nepotřebných předmětů. Všem žákům školy patří za pomoc s úklidem velký DÍK!
Mgr. Lucie Tešnarová

 
WP_20170403_13_08_39_Pro.jpg    IMG_20170403_130358.jpg


Vejrostka má talent

Dne 5. 4. se konala soutěž Vejrostka má talent pro 3 a 4 třídy.
Vedení se ujali žáci a žákyně 9. A: Sliwková Sára, Šindelářová Nikola, Kozlíček Jiří, Gescheidt Petr a 7. C Sliwková Sabina, Stolhoferová Aneta. Organizace byla bezvadná.
                                                
 V kategorii 3. tříd:
- 1. místo Eliška Poustková ze 3. C.
- 2.místo Elen Janíková ze 3. C

 
V kategorii 4. tříd:

- 1. místě se umístil Michal Přibyl ze 4. B
- 2. místo Hermína Sedláková ze 4.C
- 3. místo taneční skupina Radmily  Blatné ze 4.D 


Všem výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme! Fotografie ZDE

Mgr. Kateřina Ulrychová


Festival Jeden svět

Již tradičně se zúčastnila třída 9. B akce v bohunickém Labyrintu „Jeden svět“. Letos jsme shlédli film „Děti on-line“, který se zabýval velmi aktuálním tématem kyberšikany. Foto z následného workshopu si prohlédněte ZDE.

Mgr. et Mgr. I. Machainová, třídní 9. BÚspěšní nejmladší volejbalisté na ZŠ Vejrostova

Naši nejmladší volejbalisté hrají v letošním roce tradičně soutěž v minivolejbalu. Vybraní žáci třídy 6.A hrají modrý minivolejbal a žáci 5. a 4. tříd - zelený. V konkurenci družstev se rozhodně neztratili. V neděli 8.1.2017 v Letovicích vybojovalo družstvo žáků ve složení Sebastian Stix, Maxim Nikolyuk, Vojtěch Jaeger a David Helán pěkné 2.místo.

Naše škola pokračuje v započaté tradici a vrací se díky práci současných trenérů Daniela Weisera, Jaroslava Kraťocha a Andrey Olejníčkové k dobrým výsledkům.

Zapsala Věra Koudelová
20170108_090850.jpg

 


Vánoční Vídeň

Už tradičně se v prosinci vypravili němčináři ze všech ročníků načerpat atmosféru vánoční Vídně. První zastávka u Hundertwasserova domu nabízela možnost zakoupit drobné dárečky a obdivovat barevnou architekturu. Po prohlídce středu města s paní průvodkyní jsme se občerstvili v samoobslužné kavárně a pak už na nás čekala prohlídka císařských apartmánů v Hofburgu. Odtud jsme zamířili k ozdobené radnici, rozzářeným stánkům a vánoční výzdobě v celém parku vánočních trhů. Foto z akce ZDE

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Vystoupení našich žákyň na Náměstí Svobody

K příjemné předvánoční atmosféře přispěla děvčata ze 7.A, která dne 30.11. vystoupila na náměstí Svobody s pásmem písní pod vedením Mgr. Daniely Kozákové. Moc děkujeme za úspěšné reprezentování školy.
Fotografie ZDE

                                                          Mgr. V. Livingstonová


Deváťáci v ČNB

Za dobu, po kterou se na naší škole vyučuje předmět Finanční gramotnost, se v Brně poprvé pro veřejnost otevřely dveře ČNB. Tuto příležitost využily jednotlivě obě deváté třídy. Nejprve si žáci vyzkoušeli své vědomosti ve znalostním testu. Poté shlédli film o historii této význam mé instituce. Následovala prohlídka nové expozice platidel.

Při návštěvě třídy 9. B byla naše žákyně Terka Šašková vyhlášena tisícím návštěvníkem nové výstavy. Dostala drobné upomínkové dárky a tato skutečnost bude zapsána v pamětní knize brněnské ČNB.

Mgr. et Mgr. Irena Machainová


Mikuláš na ZŠ Vejrostova

Dnes se konala Mikulášská nadílka na ZŠ Vejrostova 1, žáci a žákyně 9.A třídy se o to plně zasloužili.

DSC_0667.JPG      

Mgr. Kateřina UlrychováHalloweenská discotéka

Ve čtvrtek 1.12. se konala Halloweenská diskotéka druhého stupně. Akce se velmi povedla, výborně ji zorganizovaly děti ze školního parlamentu.
Fotogalerie ZDE

Kateřina Ulrychová


Můj starší kamarád

Na ZŠ Vejrostova opět pokračujeme s projektem Můj starší kamarád. A tak dne 8. listopadu 2016 se žákyně ze třídy 6.A podílely na dlabání dýní společně s prvňáčky ze třídy 1.A. Vše vymyslela třídní učitelka 1.A Romana Ondříková. „Ve třídě byla skvělá atmosféra a zábava“, uvedly Veronika Esterková a Markéta Synková ze šestky. Všichni prvňáci se snažili, výsledná díla se povedla. Žákyním Radce Jankové, Sáře Vopatové, Nicol Beihofnerové a Barboře Daňkové se společná hodina moc líbila. „Doufáme, že si zase společně podobnou akci zopakujeme“, těšily se na příští setkání.

Veronika Esterková a Radka Janková, žákyně třídy 6. A

 Deváťáci na úřadu práce

V listopadu měli žáci devátých tříd v rámci přípravy na volbu povolání možnost zúčastnit se velmi zajímavého programu v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce Brno - město. Žáci nejprve dostali informace o všech úlohách ÚP a následně řešili ve skupinách problémové úkoly. Na počítači si vyhotovili osobnostní test volby povolání, jehož výsledky si odnesli ve vytištěné podobě. Na závěr se probírali informacemi o různých středních školách a jednotlivých povoláních. Některé děti stále váhají, na kterou střední školu se v březnu přihlásí, takže tato návštěva byla jistě skvělou příležitostí ke zorientování se v této problematice.

Mgr. et Mgr. I. Machainová


Vila Tugendhat

Dne 5. října se třída 9. B vydala na prohlídku známé vily Tugendhat. Nejprve jsme byli seznámeni s historií vily na terase s překrásným výhledem na Brno, kde proběhlo první fotografování. Dalším zážitkem bylo automatické obalování obuvi ochranným materiálem. Paní průvodkyně nás se skvělým výkladem provedla všemi prostorami této významné architektonické památky. Místo bylo i na spousty dotazů. Prohlídku jsme ukončily v nádherné zahradě, kde jsme za podzimního sluníčka pořídili poslední fotky.

Foto ZDE

Mgr. et Mgr. I. Machainová


Den jazyků

U příležitosti Evropského dne jazyků pořádala dne 23. září katedra německého jazyka Ped. fakulty MU program pro žáky, kteří se učí němčinu. Pořad byl připraven formou testu z různých oblastí německé kultury. Žáci 9. B utvořili smíšená družstva se studenty gymnázia z Elgartovy ulice. Otázky byly pro soutěžící velmi zábavné i poučné. Dále byly účastníkům sděleny informace o studiu jazyků na této fakultě. Naši žáci si tak rozšířili i ověřili své znalosti a měli možnost poznat prostředí pedagogické fakulty.

Foto ZDE

Mgr. et Mgr. I. Machainová


Pomoc v MŠ


Ve čtvrtek 13. 10. pomáhali naši žáci v MŠ Zvídálek při akci Putování za pohádkou, která se koná každý rok. Letošní skupinu žáků 9. ročníků ve složení Martin Froňk, Tereza Novotná, Lucie Vlčková, Jana Freynová, Michaela Procházková, Aneta Morávková, Terza Šašková a Nikola Klvačová chválí paní ředitelka Ludmila Cecavová. Kromě toho, že se celý den věnovali dětem jako pohádkové bytosti, nezapomněli ani při ukončení akce na pomoc při úklidu rekvizit.
Tímto jim chceme poděkovat za vzornou reprezentaci školy!

                                                                     Mgr. Věra Livingstonová, ZŘ        
 


Adaptační pobyt 6. C – 20.-23. září 2016, Blansko (Češkovice)


 
S jakými dojmy jsem přijel/a z „adapťáku“? Co se mi líbilo? A co ne? Z čeho jsem měl/a strach?
 

Adapťák byl super!!! Líbilo se mi vše. Bylo to super, až na chvíle, kdy pršelo. Ohýnky byly jedny z nejlepších. Při druhém táboráku mi pořád padaly trdelníky. To byla škoda.          Aneta

 

Ze začátku jsem se bála her, nakonec byly super. Nejvíc se mně líbily výlety. Oheň mě moc nebavil, ale nakonec byl dobrý.                                                                                             Nell


Vše se mi líbilo.                                                                                                                 Honza


Líbila se mi Kateřinská jeskyně, výlety, jídlo. Hodné paní učitelky – Lenka Broklová a Táňa Novotná.
Vše se mi líbilo.                                                                                                                 
Adéla

Bylo to super. Myslím si, že jsme se navzájem poznali. Dělali jsme táboráky, kde jsme si opékali trdelníky a hráli super hry. Žádná negativa nemám. Myslím, že to místo je nádherné.

                                                                                                                                          Lucka
Líbilo se mi úplně všechno, ale nejvíc výlet do jeskyně (Kateřinské).                            Eliška C.

Nejvíce se mi líbily výlety.                                                                                                 Jáchym

 
Líbilo se mi chození ve trojicích a úkoly např. sahání do mouky s vodou.                     Eliška Š.

 
Bylo to super, ale to jídlo bylo horší. Nejvíce se mi líbilo ubytování.                                 Šarlota

 
Překvapilo mě, že tam bylo super jídlo. Líbilo se mi, že jsme tam furt něco dělali.               Petr

 
Líbilo se mi běhací puzzle a ostatní hry.                                                                            
Jana


Líbily se mi různé výlety a hry. Vše se povedlo. Zábava byla vždy k mání J. A ničeho jsem se nebála.                                                                                                                                Bára

 
Líbily se mi výlety. Také se mi líbil pokoj. Líbily se mi i hry.                                                Martin

 
Moc se mi líbily hry, které jsme hráli. Také jsme se o mnoho víc seznámila s ostatními.  A jsem moc ráda, že jsem mohla jet.                                                                                            Isabell


Dětí se ptala Mgr. Lenka Broklová.